OCL Active Logo
Free Guest Pass!

X


Experience Oldham Active

Saddleworth Pool and Leisure Centre Timetable

Class Timetable

This week

15-07-2019 - 21-07-2019

Filter by...

Monday

15-07-2019

Aerobics 9.30am Mon Jen

09:30 - 10:30

L.B.T. 10.30 Mon Julie

10:30 - 11:30

Zumba 11.30 Mon Somara

11:30 - 12:15

Body Pump 12.30 Mon Jen

12:30 - 13:15

Yoga 13.30 Mon Sonya

13:30 - 14:15

Ballet Booking

16:00 - 17:00

Bodypump 17.30 Mon Julie

17:30 - 18:15

Circuit 18.30 Mon Julie

18:30 - 19:15

Bodytone 19.30 Mon Julie

19:30 - 20:15

Pilates 20.30 Mon Ben

20:30 - 21:15

Tuesday

16-07-2019

Bodypump 6.45 Am Tue Sue

06:45 - 07:30

Body Pump Tues 9.30am Jen

09:30 - 10:15

Pilates 10.30 Tues Elaine

10:30 - 11:15

Yoga 11.30 Am Tues Bev

11:30 - 12:15

Bodytone 12.30 Tues Jen

12:30 - 13:15

Zumba 13.30 Tues Sarah

13:30 - 14:15

Yoga 14:30 Tues Irena

14:30 - 15:15

Teen Circuit (11-15 Only)

16:00 - 16:45

Abs Blast 17.30 Tue Sue

17:30 - 18:00

Cardio Tone Tues Sue

18:00 - 18:45

Box Circ 19.00 Tues Jason

19:00 - 19:45

Bodypump 20.00 Tues Sue

20:00 - 20:45

Wednesday

17-07-2019

Com Circuit 6.45 Wed Ian

06:45 - 07:30

L.B.T. 9.30am Wed Sue G

09:30 - 10:15

Fit Pilates 10.30 Wed Jen

10:30 - 11:15

Zumba 11.30 Wed Jen

11:30 - 12:15

Beg Yoga 12.30 Wed Bev

12:30 - 13:15

Tai Chi Wed 13.30 Phil

13:30 - 14:15

Strong By Zumba 16:30 Jen

16:30 - 17:15

Zumba Wed 17.30 Jen

17:30 - 18:15

Pilates Wed 18.30 Jen

18:30 - 19:15

Tot Body Wrkout 19.30 Ian

19:30 - 20:15

Thursday

18-07-2019

Com Circuit 6.45am Ian

06:45 - 07:30

Zumba 9.15 Thursday Sarah

09:15 - 10:15

Pilates 10.30 Thur Elaine

10:30 - 11:15

Bodytone 11.30am Julie

11:30 - 12:15

Basc Pilates Elaine 12.30

12:30 - 13:15

Ballet Booking

16:00 - 17:00

Body Pump 17.30 Thurs Jen

17:30 - 18:15

Pilates 18.30 Thur Ben

18:30 - 19:15

30 Min Hiit Thu 19.30 Ben

19:30 - 20:00

Friday

19-07-2019

Cardio Tone 9:30 Fri Sue

09:30 - 10:30

Cardio Tone 10.30 Fri Sue

10:30 - 11:30

Zumba 11.30 Fri Patricia

11:30 - 12:30

Yoga 12.30 Fri Sue

12:30 - 13:30

Ballet Booking

16:00 - 17:00

30 Min Hiit 17.30 Fri Ben

17:30 - 18:00

Body Pump 18.15 Fri Ben C

18:15 - 19:00

Karate Block Booking

19:15 - 20:15

Saturday

20-07-2019

Pilates 9am Sat Jen

09:00 - 09:45

Bodytone 10am Sat Jen

10:00 - 10:45

Zumba 11am Sat Jen

11:00 - 11:45

Ballet Booking

13:00 - 16:30

Sunday

21-07-2019

Pilates 9am Sun Ben

09:00 - 09:45

Circuit 10am Sun Ben

10:00 - 10:45

Body Pump 11am Sun Ben

11:00 - 11:45

Monday

22-07-2019

Aerobics 9.30am Mon Jen

09:30 - 10:30

L.B.T. 10.30 Mon Julie

10:30 - 11:30

Zumba 11.30 Mon Somara

11:30 - 12:15

Body Pump 12.30 Mon Jen

12:30 - 13:15

Yoga 13.30 Mon Sonya

13:30 - 14:15

Ballet Booking

16:00 - 17:00

Bodypump 17.30 Mon Julie

17:30 - 18:15

Circuit 18.30 Mon Julie

18:30 - 19:15

Bodytone 19.30 Mon Julie

19:30 - 20:15

Pilates 20.30 Mon Ben

20:30 - 21:15

Tuesday

23-07-2019

Bodypump 6.45 Am Tue Sue

06:45 - 07:30

Body Pump Tues 9.30am Jen

09:30 - 10:15

Pilates 10.30 Tues Elaine

10:30 - 11:15

Yoga 11.30 Am Tues Bev

11:30 - 12:15

Bodytone 12.30 Tues Jen

12:30 - 13:15

Zumba 13.30 Tues Sarah

13:30 - 14:15

Yoga 14:30 Tues Irena

14:30 - 15:15

Abs Blast 17.30 Tue Sue

17:30 - 18:00

Cardio Tone Tues Sue

18:00 - 18:45

Box Circ 19.00 Tues Jason

19:00 - 19:45

Bodypump 20.00 Tues Sue

20:00 - 20:45

Wednesday

24-07-2019

Com Circuit 6.45 Wed Ian

06:45 - 07:30

L.B.T. 9.30am Wed Sue G

09:30 - 10:15

Fit Pilates 10.30 Wed Jen

10:30 - 11:15

Zumba 11.30 Wed Jen

11:30 - 12:15

Beg Yoga 12.30 Wed Bev

12:30 - 13:15

Tai Chi Wed 13.30 Phil

13:30 - 14:15

Strong By Zumba 16:30 Jen

16:30 - 17:15

Zumba Wed 17.30 Jen

17:30 - 18:15

Pilates Wed 18.30 Jen

18:30 - 19:15

Tot Body Wrkout 19.30 Ian

19:30 - 20:15

Thursday

25-07-2019

Com Circuit 6.45am Ian

06:45 - 07:30

Zumba 9.15 Thursday Sarah

09:15 - 10:15

Pilates 10.30 Thur Elaine

10:30 - 11:15

Bodytone 11.30am Julie

11:30 - 12:15

Basc Pilates Elaine 12.30

12:30 - 13:15

Ballet Booking

16:00 - 17:00